Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Поріс чорнобилем Чорнобиль

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в: Масова робота

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. В перші години аварії ніхто точно не знав реальних рівнів радіації в приміщеннях блоку і довкола нього. Майже одразу до місця аварії прибули пожежники, які тоді працювали без ізолюючих протигазів. Їх не попередили про небезпеку радіоактивного диму і уламків, вони не знали, що ця аварія є чимось більшим, ніж звичайна пожежа.

Після оцінки масштабів радіоактивного забруднення стало зрозуміло, що необхідна евакуація міста Прип'ять. Евакуацію  почали 27 квітня о 14:00. В той час, коли всі іноземні засоби масової інформації говорили про загрозу для життя людей, в Києві і інших містах України та Білорусі проводилися демонстрації і гуляння, які були присвячені Дню міжнародної солідарності трудящих. Станом на 3 травня було евакуйовано населення 10-кілометрової зони. До 6 травня було евакуйовано населення інших населених пунктів 30-кілометрової зони. В результаті аварії з сільськогосподарського користування виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створено 30-кілометрову зону відчуження, знищені і поховані сотні дрібних населених пунктів.

Книжково-ілюстративна виставка, яку розгорнуто в читальному залі №1 знайомить з хронологією подій страшної трагедії та з долей людей, які вічно будуть у нашій пам'яті.

Читати 36 разів Останнє редагування П'ятниця, 10 травня 2019 08:31
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі