Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Співає березнем весна у серці Кобзаря

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в: Масова робота

   З березнем завжди асоціюється – весна, кохання, жінки і поезія. І,звичайно, місяць березень приносить нам низку свят та визначних дат. Серед них, традиційно у березні ми відзначаємо Шевченкові дні . Тому, готуючи захід, захотілося об’єднати усі березневі асоціації – і весну, і кохання, і жінок , і поезію у єдину композицію приурочену весняним святам - «Співає березнем весна у серці Кобзаря»! , яка була проведена у бібліотеці ВНАУ 13 березня ...

Тема кохання, інтимного життя видатних людей завжди була надзвичайно цікава і викликала неабиякий інтерес, а особливо коли це стосується такої визначної особистості, як Тарас Григорович Шевченко . Його життєва дорога була нелегкою, складною була і його доля. Яким було особисте життя поета, які жінки ввійшли в історію завдяки тому, що стали його музами, полонили його душу, надихнули на створення шедеврів? Усе це було відтворено у літературно – музичній композиції.
    Для того, щоб передати атмосферу того часу у читальному залі підготували книжково –ілюстративну виставку «Музи Шевченка», на журнальному столику портрет Кобзаря, недопалок свічки, перо та не дописаний лист. Ведучі заходу Мирослава Мельник та Віта Атаманенко розпочинають розповідь та переносять нас в епоху Шевченка. На екрані з’являються фото коханих жінок поета і відразу фото неначе оживає. Перед глядачами одна за одною з’являються його музи . Їх було вісім – вісім знакових постатей у бурхливому житті Тараса – Оксана Коваленко –Інна Пийсменюк; Ядвіга Гусиковська- Євгенія Короленко; Амалія Клоберг – Таня Дерен; Ганна Закревська –Аня Мізерій; Варвара Репніна – Лілія Петріянчук; Агата Ускова – Віта Омельчук; Катя Піунова –Альона Кушнір; Лукерія Полусмак – Олеся Підручна. Дівчата настільки емоційно та чутливо виконували свою роль, настільки були схожі із фото, що в залі панувала нереальна тиша, глядачі ловили кожне слово, кожний рух, кожну емоцію. На завершення до своїх муз вийшов Тарас Шевченко ( Вадім Дем»янишин) і прочитав зворушливу поезію про своє життя, свою любов:
«…Покохайте її, ту, що я покохати не зміг,
поцілуйте її, ту, яку я не зміг цілувати.
Я повіюся прахом , щоб впасти коханій до ніг.
Я совою злечу, аби піснею біль проспівати…» …
    По завершенню заходу до всіх присутніх звернулася завідувач кафедри української та іноземних мов Валентина Андріївна Тимкова , яка вкотре підкреслила, яку визначну роль відграє постать Тараса Шевченка, як в українській літературі так і в історії України, і продовжуючи тему кохання, прочитала уривок поеми Шевченка «Наймичка».
Атмосфера заходу була настільки зворушливою та неперевершеною, що здавалося слова були зайві, тому мені залишалося тільки подякувати усім учасникам заходу – студентам , як вдячним глядачам; викладачам кафедри української та іноземних мов, своїм колегам за допомогу в організації ; головним героям заходу – учасникам літературного об’єднання «Слово» за участь та побажати усім нам весняного настрою, позитивних вражень та яскравих емоцій!

Читати 342 разів Останнє редагування П'ятниця, 04 травня 2018 16:15
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі