Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Святкуємо Великдень разом!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Опубліковано в: Масова робота

   У нашій бібліотеці вже стало традицією до Великодня розмальовувати писанки зі студентами. У народі кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Адже кожна писанка – це символ добра, радості, здоров'я і любові. Історія писанок, як символу весняного відродження природи, сягає у далеве минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі. Для людини, не обізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна, і під силу лише тому, хто гарно малює. Але це не так, адже писанку пишуть не руки, а душа. Тобто, найголовніше - налаштуватися на відповідний настрій.

   29 березня 2018 року у читальному залі відбувся майстер – клас по написанню писанок. Для проведення майстер-класу запросили майстриню народної творчості з писанкарства, гончарства, керівника творчої майстерні Селищного сільського Будинку культури - Білокурську Катерину .

   Катерина займається писанкарством з дитинства, її дідусь один із небагатьох чоловіків у селі займався розписуванням яєць, своє вміння передав і внучці. Пані Катерина знає про писанки все - їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису, зокрема у нас на Вінниччині. І цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заходу. Але головне, задля чого й завітала до бібліотеки – це практичні навички розпису великодніх яєць. Учнями, які опановували техніку написання писанок стали студенти факультету ТВіППТ гр. 12 ХТІ. Бібліотекарі підготували для кожного учасника особисте робоче місце і все що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічку, фарби та вже розмальовані писанки для зразка – кожному різні. Майже всі студенти пробували написати писанку вперше, дуже хвилювалися, думаючи, що у них нічого не вийде. Але писанки вийшли у всіх! Адже головна заповідь майстра - «Негарних писанок не буває», а коли її пишеш з хорошим настроєм та чистою душею , то виходить справжнє диво. І всі учасники майстер-класу переконалися в цьому, коли почали знімати віск і побачили як звичайнісіньке куряче яйце перетворилося на яскраву писанку.

Читати 377 разів Останнє редагування П'ятниця, 04 травня 2018 16:14
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі