Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Історія бібліотеки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Автор  Опубліковано в: Про нас

Бібліотека Вінницького національного аграрного університету заснована у вересні 1982 року. Спочатку це була невелика бібліотека Вінницької філії Української сільськогосподарської академії, розташована в єдиній кімнаті площею 30 м2 в приміщенні колишньої школи підвищення кваліфікації (нині учбовий корпус № 1). Очолювала підрозділ Надія Федорівна Волинець (Погуть).
На момент відкриття в бібліотеці було зареєстровано 150 студентів трьох факультетів (агрономічного, зооінженерного та механізації), а також 16 викладачів. Перше надходження літератури до бібліотечного фонду датовано 1 жовтня 1982 року в кількості 1294 примірники.

Історія бібліот...

У 1987 році було здано в експлуатацію корпус № 3, і бібліотека отримала нове приміщення площею 160 м2. Завідувачем бібліотеки була призначена Ганна Антонівна Івановська (1987–2001 рр.). Колектив бібліотеки збільшився до 10 чоловік. На 01.01.1988 року фонд бібліотеки становив 60301 примірник. Велика увага приділялась комплектуванню фонду, формуванню довідково-бібліографічного апарату, обслуговуванню читачів, виховній та масовій роботі.

З 1991 року бібліотека стала самостійним структурним підрозділом Вінницького державного сільськогосподарського інституту. Додатково були створені такі структурні підрозділи як учбовий абонемент та універсальний читальний зал в корпусі № 4. У 1995 році відкрито 2 галузевих абонементи, відокремлено книжковий фонд книгозберігання, читальний зал для викладачів. Штат бібліотеки збільшився до 23 чоловік.

16 березня 2000 року Постановою Кабінету Міністрів України на базі Вінницького державного сільськогосподарського інституту створюється Вінницький державний аграрний університет, змінює свій статус і бібліотека.

З 2001 року роботу бібліотеки очолювала директор Н.С. Головко. Структура бібліотеки за цей час змінюється. Відкрито два читальних зали: періодичних видань та природничо-наукової, технічної та сільськогосподарської літератури. Зал універсальної літератури реорганізовано в зал суспільно-економічної літератури, створено службу автоматизації та інформатизації бібліотечних процесів.

З 2004 року в структуру ВНАУ увійшло 9 технікумів та коледжів аграрного напрямку, і на бібліотеку нашого університету було покладено функції методичного об'єднання сільськогосподарських бібліотек Вінницької області.

З березня 2012 року на посаду керівника бібліотеки заступила Н. Г. Дудкевич.
На 01.01.2012 фонд бібліотеки складав 220 670 примірників. Щорічно бібліотека обслуговує понад 17 тисяч читачів. До структури бібліотеки входять такі структурні підрозділи: комплектування, зберігання, інформаційно-бібліографічний, обслуговування (4 читальні зали, 3 абонементи) та служба інформатизації. Штат бібліотеки налічує 30 працівників.

Бібліотека комплектується літературою з усіх галузей АПК, економіки, фінансів, а також з історії, права, природничих та гуманітарних наук тощо. Це навчальні посібники, монографії, методичні розробки викладачів нашого університету.

З 2001 року бібліотека розпочала автоматизацію бібліотечних процесів зі створення електронного каталогу. В бібліотеці сьогодні налічується 22 комп'ютери. З січня 2010 року бібліотека перейшла на власну автоматизовану систему управління «Софія», перевага якої в тому, що вона інтегрована в єдину мережу університету. Розроблено модулі для роботи з базою книг, аналітики, книговидачі, книгозабезпеченості та пошук для користувачів. У 2-х читальних залах та на 2-х абонементах організовано автоматизовані робочі місця видачі книг. Вступив у роботу репозиторій ВНАУ, який наповнює, серед інших, і бібліотека.

2 квітня 2013 року на посаду директора бібліотеки заступила М. В. Кондратова.

У 2014 р. відкрито новий універсальний читальний зал з вільним доступом до фондів. Читальний зал має сучасний дизайн, відповідає сьогоднішнім вимогам користувачів. Тут обладнано комп'ютеризовані робочі місця, існує WI-FI зона, фонд об'єднав літературу з усіх галузей знань.

Колектив бібліотеки успішно виконує свої основні завдання, найважливіші з яких спрямовані на задоволення інформаційних, освітніх культурних, соціальних потреб студентів та співробітників.

Сьогодні бібліотека відкриває нові напрями своєї діяльності.

Читати 2429 разів Останнє редагування Вівторок, 03 жовтня 2017 09:21
Детальніше в цій категорії: Наші контакти »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі