Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Наукометричні бази даних

Наукометрична база данних - це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях.

 

Google Академія (або Google Scholar; https://scholar.google.com.ua) є безкоштовним науковим інструментом пошуку й, водночас, відкритою наукометричною базою даних від найбільшої та найпотужнішої у світі пошукової системи Google.

Джерела бази

 Автоматизовані алгоритми системи чуттєві до структури й форматів документів, охайності оформлення списків пристатейної бібліографії. Науковець, стаття якого була неправильно оформлена, може просто не побачити своєї праці у Google Академія.

 Google Академія дозволяє виконати пошук наукової літератури: рецензованих статей, дисертацій, книг та інших наукових публікацій по різних сайтах, від персональних сайтів до міжнародних репозитаріїв і баз даних публікацій. До бази даних Google Академія потрапляють як посилання на повнотекстові матеріали в мережі, так і відомості про ті документи, у яких доступні лише реферат або бібліографія.

  Моя бібліотека

  Google Академія дозволяє досліднику зберігати знайдені результати пошук та укладати власну бібліотеку бібліографічних посилань, для цього необхідно натиснути на позначку "Зберегти". Кожен зі збережених записів у сервісі "Моя бібліотека" можна редагувати, видаляти, експортуватив один із бібліографічних форматів.

 Сповіщення

 Скориставшись функцією "Сповіщення" можна налаштувати інформування за вказаним Вами словом чи словосполученням. З обраною періодичністю повідомлення про нові публікації буде надходити на Вашу електронну пошту.

Профіль науковця

 Google Академія надає інструмент для самостійного створення авторських профілів дослідниками, публікації яких індексуються системою. Основною перевагою системи є активна роль авторів у пошуку й уточненні даних щодо своїх публікаційу власному профілі.

Документи з переліку публікацій у профілі можна об'єднувати, видаляти, чи експортувати.

У профілі автоматично укладається діаграма кількості цитувань документів за роками та обраховуються два наукометричні показники - h-індекс і 10 h-індекс.

 

У світі на основі профілів у Google Академії складаються рейтинги науковців та вузів. Якщо електронна адреса підтверджена з університетської пошти, вказане місце роботи - Вінницький національний аграрний університет, профіль загальнодоступний, то обліковий запис увійде у список загальнодоступних профілів ВНАУ !

 

Бібліометрика української науки  (http://www.nbuviap.gov.ua/bpnu/) - реєстр бібліометричних профілів вчених і дослідницьких колективів створених науковцями на платформі Google Scholar. Розробником є Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Система призначена для надання суспільству цілісної картини стану вітчизняного наукового середовища, представлення його галузевої, регіональної та відомчої структури.

Інформаційні ресурси Системи формуються шляхом опрацювання:

  • бібліометричних профілів, створених науковцями на платформі Google Scholar;
  • бібліометричних показників комерційних систем Scopus і Web of Science.

 

Scopus - реферативна база даних створена в 2004 році, яка об'єднує бібліографічні дані кращих журналів, конференцій та книг, які рецензуються. Scopus надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Вона є комерційною БД і повна її версія доступна тільки на умовах передплати.

 Інструкція Scopus

Інструкція зі Scopus від Elsevier

 

 Web of science платформа від компанії Clarivate Analytics (раніше до 2016 р підрозділ Thomson Reuters), на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Центральною частиною платформи є наукометрична, реферативна, міжнародна база даних Web of Science Core Collection WoS(CC) (до 2014 мало назву Web of Science), яка включає в себе понад 20000 провідних журналів.

Читати 1620 разів Останнє редагування Вівторок, 20 листопада 2018 09:22
Детальніше в цій категорії: « Науковцю Електронні репозитарії »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі